Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Ferie zimowe w Łódzkiem tuż, tuż...

Ferie zimowe w Łódzkiem tuż, tuż...

31STYCZENFERIEEZDMDKWojewództwo łódzkie jako jedno z pierwszych kraju rozpocznie już od piątkowego popołudnia ferie zimowe. Czy będą to faktycznie dni z zimowym podmuchem? Zobaczymy. Na pewno jednak będą atrakcyjne dla dzieci i młodzieży, które na dwa tygodnie wolne od nauki pozostaną w rodzinnych miejscowościach. Co zaplanowano? Na początek oferty ze Zduńskiej Woli.

 

ZDUŃSKA WOLA, PCKSR

Powiatowe Centrum Kultury Sportu i Rekreacji zaprasza w ferie na zimowe warsztaty. Odbywać się będą w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury "Na pięterku" przy ulicy Kilińskiego 17 podczas pierwszego tygodnia ferii. Szczegóły na plakacie.

ZDUŃSKA WOLA, MDK

Zapraszamy dzieci w wieku 7+ na warsztaty: stacjonarne w MDK Ratusz i w Filii MDK, os. Karsznice oraz terenowe: w Planetarium w Łodzi, PGE Giganty Mocy w Bełchatowie. W tym roku nasze ferie odbędą się pod nazwą „KOSMICZNE PRZYGODY I SKARBY ZIEMI”.   Termin ferii zimowych: 16 – 20 stycznia; MDK RATUSZ, PL. WOLNOŚCI 26. 23 – 27 stycznia. FILIA MDK, OS. KARSZNICE.

I tydzień ferii 16-20 stycznia, MDK Ratusz

PONIEDZIAŁEK

W GŁĘBI OCEANU
9:30 – 11:00 Życie w najciemniejszych głębinach – zajęcia plastyczne – prowadzenie: animatorki MDK: Wiola i Sylwia, sala choreograficzna, baletowa
11:15 – 12:30 Ocean w butelce – warsztaty kreatywne – prowadzenie animatorki MDK: Wiola i Sylwia, sala choreograficzna, baletowa
12:45 – 14:30 Zajęcia ruchowo – animacyjne z HAPPY KIDS, sala konferencyjna

Przez zajęcia plastyczne, eksperymenty i zabawy ruchowe dzieci dowiedzą się, co kryją morza i oceany w swych głębinach. Poznają morskie potwory żyjące w najciemniejszych głębinach oceanu. Na co dzień stworzenia te są niedostępne dla oczu człowieka, ze względu na zamieszkiwanie najgłębszych i najciemniejszych zakątków dna oceanicznego. Te „potwory” wykształciły w toku ewolucji szereg mechanizmów pozwalających im na przetrwanie w skrajnie trudnych warunkach, wielkim ciśnieniu, niskim stężeniu tlenu i ciemności. Animatorzy z firmy HAPPY KIDS zabiorą uczestników warsztatów na piracki okręt pełen niezapomnianych przygód i zagadek.

WTOREK

PUSTYNNA BURZA
9:30 – 11:00 Afryka dzika przez nas odkryta – zabawy darmowe – prowadzenie animatorki MDK: Wiola i Sylwia, sala choreograficzna, baletowa
11:15 – 12:30 Zabawa piaskiem kinetycznym – zajęcia sensoplastyczne – prowadzenie animatorki MDK: Wiola i Sylwia, sala choreograficzna, baletowa
12:45- 15:00 Spotkanie z Afryką – autorskie warsztaty gry na bębnach afrykańskich , sala konferencyjna  Wykorzystując techniki zabaw darmowych (pantomima, ruch , słowo, improwizacja) dzieci wejdą w rolę przedstawiając świat tradycji afrykańskich. Spotkanie z Afryką oparte będzie na książce „Opowieści szeptane przez wiatr” , odkryjemy dziką Afrykę znanego podróżnika Kazimierza Nowaka. Na warsztatach dzieci przeniosą się również na pustynię – dosłownie, tworząc swój własny piach z artykułów spożywczych.  Warsztaty bębniarskie poprowadzi bębniarz Krzysztof Wawrzyniak – charakteryzuje go wyczucie, uniwersalność, kreatywność i umiejętność grania ze słuchu bez wcześniejszych prób, z nowo poznanymi artystami. Praca z ludźmi, a szczególnie z dziećmi i młodzieżą, jest dla niego satysfakcjonującym i rozwojowym kierunkiem, a także realizacją marzenia o pracy zgodnej z posiadanymi zdolnościami. Krzysztof w dużym stopniu uczył i nadal uczy się sam studiując niezliczone lekcje czołowych bębniarzy świata, uwielbia wymyślać ćwiczenia sobie i swoim podopiecznym. Instruktor nauczy dzieci rozróżniania tempa (szybko-wolno), dynamiki (cicho-głośno), siły (delikatnie-mocno). Naśladujemy dźwięki przyrody, biegamy, skaczemy, tupiemy, klaskamy. Poznajemy afrykańskie bębny djembe, dundun, arabskie doumbecki, ashiko, uczymy się wydobywania dźwięków, naśladujemy dźwięki przyrody, uczymy jak powstaje rytm, na czym się opiera, jaki rytm bije w każdym z nas. Śpiewamy autorskie piosenki instruktora. Pojawi się kilka słów o budowie i pochodzeniu bębnów, dzieci będą ćwiczyć nadgarstki, aby grać luźno, bez wysiłku, dbając o jakość uderzeń. Będą miały wytłumaczone czym jest tempo i w jaki sposób zapisać to co gramy.

ŚRODA

DŻUNGLA W MIEŚCIE
9:30 – 11:00 Dżungla w słoiku – warsztaty kreatywne – prowadzenie – animatorki MDK: Wiola i Sylwia, sala choreograficzna
11:15– 12:45 Śladami drapieżników – ścieżka sensoryczna prowadzenie – animatorki MDK: Wiola i Sylwia, sala choreograficzna, baletowa
13:00 – 14:30 Zajęcia taneczno – rytmiczne – firma HAPPY KIDS, sala konferencyjna

Dowiemy się czy drapieżnicy żyją samotnie czy lubią towarzystwo? Jak wyglądają ich zaloty. W zabawie sensorycznej dzieci będą tworzyć ślady znanych drapieżników. Stworzymy ciekawe kompozycje florystyczne zamknięte w słoiku.

CZWARTEK

– warsztaty terenowe ,,Ziemia drobinką w bezmiarze kosmosu” w Planetarium w Łodzi  
10:00 – wyjazd spod MDK Ratusz.
10:15 – wyjazd spod Filii MDK  
W czasie pokazu nieba pod kopułą wskażemy sposób wyznaczania kierunków świata przy pomocy Wielkiego Wozu i Gwiazdy Polarnej. Pomożemy zrozumieć skutki ruchu obrotowego i obiegowego Ziemi prezentując pozorną wędrówkę Słońca po niebie oraz miejsca wschodu i zachodu Słońca w różnych porach roku. Pokażemy najciekawsze obiekty widoczne na niebie np. gromadę gwiazd Plejady oraz Wielką Mgławicę Oriona. Poszukamy najdalszego widocznego gołym okiem obiektu na niebie, jakim jest Wielka Mgławica Andromedy. Poszukamy odpowiedzi na pytanie, dlaczego Znaki Zodiaku zmieniają w czasie tysiącleci swoje miejsce na sferze niebieskiej. Wykorzystamy programy i gry edukacyjne do charakterystyki obiektów Układu Słonecznego oraz do porównania ich z Ziemią.

PIĄTEK
11:00 – 14:00 BAL KARNAWAŁOWY, sala kameralna, wejście bezpłatne. Bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Na dzieci będą czekać rozśpiewani i roztańczeni animatorzy.

II tydzień ferii 23 – 27 stycznia, Filia MDK, os. Karsznice

PONIEDZIAŁEK

KOSMICZNE PRZYGODY
9:30 – 11:00 Prace przestrzenne – RAKIETA – prowadzenie – animatorki Filii MDK: Paulina i Bożena
11:15 – 12:30 Kosmiczne malowanie – eksperymenty i ciekawostki – prowadzenie – animatorki Filii MDK: Paulina i Bożena
12:40 – 14:30 Gry i zabawy ruchowe z Happy Kids

Czas na zabawę i podróż w kosmos rakietą lub statkiem kosmicznym. Ta praca to będzie wspaniałe doświadczenie kosmiczno-plastyczne. Bo przecież każdy z nas przez chwilę marzył, żeby polecieć w kosmos. Przy okazji warsztatów o kosmosie zachęcimy i poszerzymy swoją wiedzę na temat odległego kosmosu.

WTOREK

SKARBY ZIEMI
9:30 – 11:00 Masa puchnąca 3D w- warsztaty kreatywne – prowadzenie – animatorki Filii MDK: Paulina i Bożena
11:15 – 12:30 Warsztaty tworzenia biżuterii z kamieniami – prowadzenie – animatorki Filii MDK: Paulina i Bożena
12:40 – 14:30 Zajęcia ruchowo – animacyjne – firma Happy Kids

Eksperymenty i twórcze zabawy zapewniają mnóstwo dobrej zabawy i pobudzają dziecięcą wyobraźnię. Dlatego w naszych warsztatach chcemy zaproponować tworzenie masy puchnącej 3D. Z rosnącej masy można wykonywać pracę na różne tematy a efekt końcowy na pewno zaskoczy i sprawi mnóstwo frajdy. Uczestnicy warsztatów wykonają piękną, kolorową biżuterię. Poznają różne materiały oraz techniki tworzenia biżuterii.

ŚRODA
ARKTYCZNE MROZY
9:30 – 11:00 Zorza polarna nad lodowcem- zajęcia plastyczne – prowadzenie – animatorki Filii MDK: Paulina i Bożena
11.15- 12:45 Śnieżna lawina- warsztaty kreatywne – prowadzenie – animatorki Filii MDK: Paulina i Bożena
13:00 – 14:30 Warsztaty ,,Arktyczne mrozy z Atomem” – firma ATOM

Zorza polarna nad lodowcem to ciekawe zajęcia plastyczne z wykorzystaniem różnych materiałów i narzędzi plastycznych. Zajęcia oraz warsztaty mają również zainteresować dzieci tematyką zorzy polarnej i środowiska przyrodniczego.

CZWARTEK – warsztaty terenowe w Bełchatowie – PGE GIGANTY MOCY 
10:00 – wyjazd spod MDK Ratusz  
10:15 – wyjazd spod Filii MDK

Uczestnicy odkryją pasjonujące historie, eksponaty, projekcje i emocje towarzyszące zaskakującym odkryciom w każdej z 11. sal. Widz nie tylko patrzy i słucha, ale niemal wszystkiego może dotknąć. Takie zwiedzanie wciąga i pobudza wyobraźnię, a jednocześnie uczy. Do dyspozycji zwiedzających w każdej chwili są przewodnicy, służący fachowymi komentarzami. Bliskość eksponatów muzealnych powoduje, że osoby odwiedzające „giganty”, niemal przenoszą się w odległe czasy, dostrzegając tym samym zmiany, jakie na przestrzeni wieków zaszły w historii tego miejsca. Nowoczesne techniki multimedialne (projekcje, panele dotykowe) oraz środki interaktywne (modele przeznaczone do dotykania, obracania przesuwania i siadania, do słuchania i czucia) pomagają zwiedzającemu utrwalić w pamięci to co poznał i zobaczył. Będą prezentowane technologie wydobycia węgla oraz produkcji energii elektrycznej. W jednej ze sal została uformowana na wzór wyrobiska kopalni, prezentowane w niej są modele maszyn biorących udział w procesie wydobycia. Dzieci dowiedzą się jak przebiegał proces powstawania w okolicach Bełchatowa pokładów węgla brunatnego i jak wygląda jego wydobycie.  
PGE Giganty Mocy to jedna z największych atrakcji turystycznych województwa łódzkiego. Ekspozycja stanowi interaktywne centrum edukacji, które w sposób multimedialny prezentuje proces wytwarzania energii elektrycznej z wykorzystaniem węgla brunatnego, wydobywanego i przetwarzanego przez bełchatowskie giganty mocy, tj. kopalnię węgla brunatnego i elektrownię konwencjonalną. Ideą ekspozycji jest ukazanie poprzez zabawę naukowego, przyrodniczego i technicznego aspektu powstawania i wydobywania węgla brunatnego oraz przetwarzania go w energię elektryczną (http://www.gigantymocy.pl)

PIĄTEK

11:00 – 14:00 BAL KARNAWAŁOWY „Kosmiczne przygody i skarby ziemi”, udział nieodpłatny   Na wszystkie warsztaty i zajęcia (również bal karnawałowy) obowiązują zapisy poprzez STREFĘ ZAJĘĆ (prosimy kliknąć w link)  https://bit.ly/3v4YD85   Jeśli chcecie skorzystać z naszej feryjnej oferty, poprosimy o zapoznanie się z Regulaminem ferii oraz wypełnienie Deklaracji uczestnictwa i Oświadczenia o odbieraniu dziecka (dokumenty dostępne na www.mdk-zdunskawola.pl). Wypełnione dokumenty prosimy dostarczyć przed rozpoczęciem warsztatów do sekretariatu MDK Ratusz lub Filii MDK, os. Karsznice.

Koszt uczestnictwa w warsztatach stacjonarnych to: 50 zł/ os. za 1 dzień, w warsztatach terenowych: 60 zł / os. za 1 dzień. Udział w balu karnawałowym jest bezpłatny. Podana wyżej cena zawiera również posiłek, a w przypadku wyjazdów dodatkowo opłatę za przejazd i ubezpieczenie.

Jeśli macie pytania, prosimy o kontakt tel. MDK RATUSZ, pl. Wolności 26: nr tel. 607 14 11 11 (nr tel. do kasy kinowej, kasa czynna na godzinę przed pierwszym seansem). Filia MDK, os. Karsznice, ul. 1 Maja 5-7, tel. 43 823 31 90. Liczba miejsc ograniczona!

KaMi S

UWAGA! W Domu Kultury ,,Lokator'' zamknięto już zapisy uczestników na zajęcia feryjne.

20LOKATOR

20PCKSIREZD

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u